خدمات ما


بلیط داخلی چین (هواپیما و قطار)

بازرگانی آرمان با پشتوانه سالها فعالیت در چین و با فراهم آوردن تیم کاری کامل و مسلط در چین و ایران و مذاکرات با هواپیمایی ها و شرکت های خدمات مسافرتی در چین امکان صدور هرگونه بلیط در کشور چین را داراست. بیشترین مسافران ایرانی پرواز های داخلی چین را استفاده می کنند اما بازرگانی آرمان در موارد لازم امکان تهیه بلیط قطار و کشتی بین شهر ها و بنادر چین را نیز داراست. ایرلاین های زیر برخی ایرلاین های بزرگ و بین المللی چین هستند که البته بیشتر فعالیت آنها در بازار داخلی چین است و بازرگانی آرمان پرواز های آنها را بین تمام شهرهای چین رزرو خواهد کرد.

بلیط داخلی چین با بهترین نرخ ها، بدون هیچ محدودیت

گام اول : فقط اطلاعات پاسپورتی (نام و نام خانوادگی به انگلیسی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد به میلادی) و مبلغ مورد را بپردازید و بلیط الکترونیک برای شما ایمیل خواهد شد.

گام دوم : در چین به سهولت و با کمترین قیمت سفر کنید.

توصیه های بازرگانی آرمان به مسافران ایرانی که نیاز به تردد بین شهر های چین را دارند:

1. هر چه زودتر (حتی حدود 2 ماه) نسبت به رزرو و خرید بلیط اقدام کنید. بسیاری فکر میکنند پرواز های داخلی همچون آنچه در کشورمان مرسوم است در ثانیه های آخر قیمت های پایینی دارند، اما این تصور در مورد چین کاملا نادرست است. جمعیت زیاد چین باعث شده اکثر قطار ها و هواپیماها روزها قبل از موعد شروع به پر شدن کنند و نرخ بلیط ها افزایش پیدا میکند. بهترین زمان برای خرید حدود ۲ ماه قبل از زمان مورد نظر است.

2. سعی کنید زمان سفر را کاملا فیکس نکنید. بسیار رخ داده است که با یک روز جابجایی زمانی نرخ بلیط تا حدود 50 درصد کاهش بیابد.

3. اگر خواهان قیمت پایین تر هستید صبح زود یا شب را برای سفر انتخاب کنید.

4. در مورد سفر با قطار، اکثر قطار ها حداقل سه نوع بلیط یا صندلی دارند، تختخواب شو، صندلی نرم و صندلی سخت.که به همین ترتیب خواهان بیشتری دارند و زودتر پر میشوند. زمان سفر با قطار در چین معمولا زیاد است و همگان تخت های تخت خواب شو رو ترجیه میدهند. مخصوصا در مورد سفر در زمان شب که اتفاقا بیشتر زمان حرکت قطار ها نیز چنین تنظیم شده اند. اگر به موقع خرید کنید و بلیط تختخواب شو با رخ مناسب بگیرید به نوعی در هزینه یک هتل نیز صرفه جویی کرده اید.

5. بسیاری ایرانیان که خواهان صرفه جویی در هزینه های خود هستند بر این باورند که قطار راه ارزان تری برای سفر است، در برخی موارد نیز چنین است. اما اگر به موقع برای بلیط هواپیما اقدام کنید گاها از قطار نیز ارزان تر خواهد بود، آنهم با مدت زمان کمتر و خستگی کمتر در بین راه.

6. قطار سریع السیر در چین بین شهر های بزرگ مهم می تواند برای سفر گزینه مناسبی باشد، اما اگر مقصدتان قطار سریع السیر نداشت، مدت سفر را جویا شوید، اکثر سفر خسته کننده و طولانیست به پرواز داخلی به اندیشید. فراموش نکنید زمان ارزش بسیاری دارد.

رزرو هتل

دیگر نگران رزرو هتل نباشید، برای سفر به چین می توانید هتل دلخواهتان را به راحتی با شرکت بازرگانی آرمان مشاوره و انتخاب نمایید.

هتل 3 ستاره
در هتل سه ستاره خدمات به طور کامل ارایه می گردد و به طور شایسته مدیریت می شود ، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده اند. ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر می باشد :

نظافت و خانه داری و نگهداری عالی، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب، فضای پذیرش فعال 24 ساعته، اتاق های بزرگ و راحت، بدون سر و صدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و گاهی نقاشی روی دیوار، مبلمان با کیفیت بالا ، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی ، اتاق های مفروش شده با کیفیت بالا و دارای تشک های عالی ، ترموستات کنترل درجه دما ، سرویس حمام زیبا که بعضی از آنها دارای وسایل آرایشی ، صابون وحوله با کیفیت عالی است ، دارای سوئیت اتاق لوکس ، محدوده زمانی گسترده جهت سرویس دهی به اتاق ها ، وجود دو دستگاه تلفن در اتاق یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز ، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن ، خدمات بیدار کردن ، وجود بیش از یک رستوران با غذای عالی ، امکانات تفریحی برای میهمان از قبیل سونا ، گلف و . . . ارایه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات ، پارک اتومبیل توسط مستخدم .

هتل 4 ستاره
این هتلها نه تنها باید کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند . تأمین راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان می باشد ، آنها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب می باشند این نوع هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند . ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر می باشد :

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل ، اتاق و فضای سبز ، طراحی ساختمان بصورت خاص و جالب ، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب ، فضاهای عمومی ، آثار هنری ، کیفیت بالای فرش و گل تازه ، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده ، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش ، رزوراسیون بسیار سریع و کارآمد ، کارکنان متعهد با یونیفرم ، وجود دربان ، مدیریت متخصص ، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع ، خدمات رسانی عالی به اتاقها ، وجود اتاقهای بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا ، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزئین شده با کارهای هنری ، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز ، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت های بزرگ و معمولی، سرویس دهی بصورت دو مرتبه در روز به اتاق ها ، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله ، جعبه کمک های اولیه ، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، سیستم خشک کن دست، در اختیار قرار دادن لباسهای راحت به میهمانان ، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل و نقل ، روزنامه رایگان و ...

هتل 5 ستاره
این نوع هتل ها در ردیف اول قرار دارند . قوانین واستاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته بشود . ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر می باشد :

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد ، نگه داری و خانه داری منحصر به فرد و مستمر ، دارای بیش از 100 اتاق ، هال ورودی ، اتاق مهمان ، فضای عمومی تزئین شده با کارهای هنری ، مفروش شده با کیفیت بالا ، لابی بسیار زیبا ، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام ، دارای نگهبان و سرویس 24 ساعته ، پرسنل آموزش دیده و متعهد، تزئین اتاقها با استفاده از اشیاء عتیقه ، دارای 3 تلفن ( کنار تخت ، روی میز و داخل حمام ) ، تمیز کردن اتاق بصورت دو مرتبه در روز ، سرویس حمام زیبا و مدرن، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذا دهی ، امکانات رستوران جذاب ، سرویس حمل و نقل ، مغازه و فروشگاه پوشاک ، یخچال در داخل اتاق ها و ...

کارکنان در هتل ۵ ستاره بسیار مرتب و یونیفرم پوشیده با لباسهای شیک ، مؤدب وآگاه و کارآمد و روابط عمومی خوب ، نسبت به رفع نیازهای مهمانان متعهد هستند و بسیارعالی سرویس می دهند . دارای مدیر حرفه ای و متخصص ، سازگاری و هماهنگی سرویس ها ، تداوم نگهدارى وخانه داری بی عیب و نقص اجزاء اصلی و اساسی برای حفظ درجه 5 ستاره می باشند .

نکته مهم نکته مهم درباره ستاره هتل ها و هتل آپارتمان ها اینست که « هتل ها را از یک تا 5 ستاره طبقه بندی می نمایند در حالی که مهمانپذیر ها، مهمانسراها و هتل آپارتمان ها را از یک تا 3 ستاره طبقه بندی می نمایند . به تعبیرى دیگر هتل آپارتمان 3 ستاره با هتل ۵ ستاره برابرى مى کند و این دو نوع از مراکز اقامتى از نظر کیفیت و خدمات دهى در گروه خودشان بهترین هستند.


اخذ ویزای بیزینس چین

A : ویزای چین
خدمات ویزای عادی: ویزاهای چین به چهار نوع قرار تقسیم میشوند. ویزاهای عادی بیشتر به مقوله های زیر تقسیم می شود:

1) ویزای توریستی (L) برای یک اقامت کوتاه برای هدف گردشگری، ملاقات با خانواده و یا سایر امور شخصی صادر می شود.

2) ویزای تجاری (F) برای بازدید، تحقیق، سخنرانی، تجارت ، مبادلات در زمینه های علمی، فن آوری و فرهنگ، مطالعه پیشرفته، و یا کارآموزی صادرمی شود واعتبار آن حداکثر برای ۶ ماه است.

3) ویزای دانشجویی (X) این نوع ویزا جهت مطالعه، مطالعات پیشرفته و یا کارآموزی که برای مدت بیش از ۶ ماه نیزصادرمی شود.

4) ویزای کار (Z) به منظور اجرای برنامه های تجاری و کاری ویا مبادلات دانشگاهی، همچنین برای همسرمتقاضی/ همسر و فرزندان صغیروی صادر می شود.

5) ویزای خدمه (C) برای خدمه قطار بین المللی، هواپیمای مسافربری یا کشتی و… جهت ورود به چین صادر می شود.

6) ویزای روزنامه نگاری (J-1، J-2 )

J 1 ویزایی است که برای یک روزنامه نگار خارجی مقیم در چین و همسر همراه او و فرزندان صغیروی صادر می شود.

J-2 ویزایی است که برای یک روزنامه نگار خارجی جهت بازدید ازچین برای پوشش خبری به طور موقت صادر می شود.

7) ویزای ترانزیت (G) برای عبور از طریق چین به یک کشور ثالث صادر میشود در شرایطی که متقاضی به مدت بیش از ۲۴ ساعت در فرودگاه چین میماند و یا مجبور به ترک فرودگاه است.

8) اقامت دائم (ویزای D) جهت شهروند خارجی که مجاز به اقامت دائم در چین است صادر می شود.

B : اعتبار، تعداد دفعات ورود و مدت زمان اقامت هر یک از ویزای چین

1) اعتبار ویزا این بدان معنی است که ویزا برای چه مدت معتبر است، می توان برای ورود به چین از تاریخ صدور تا قبل از تاریخ انقضای نشان داده شده در ویزا (۲۴ مانده به پایان اعتبار ویزا) (به وقت پکن) اقدام کرد.

2) “تعداد دفعات ورود” اشاره به تعداد بار دفعات مجاز در طول اعتبار یک ویزا برای ورود به چین است.

در صورتی که به تعداد ذکر شده در ویزا به چین ورود کرده باشید ویا هیچ تعداد دفعات ورودی در سمت چپ وجود نداشته باشد، ویزا نامعتبر می شود و اگر ویزا اعتبار نداشته باشد، حامل آن باید برای یک ویزای جدید قبل از ورود به چین اقدام نماید در غیر این صورت از ورود شما به چین جلوگیری خواهد شد.

3) مدت زمان اقامت “اشاره به حداکثر تعداد روز مجاز برای اقامت در چین در هر ورود است که از تاریخ ورود به چین قابل محاسبه است.

شهروند خارجی که پس از پایان تاریخ انقضای ویزا خود اقدام به ترک خاک چین ننماید مشمول جریمه و مجازات های دیگر برای نقض قانون جمهوری خلق چین در کنترل ورود و خروج بیگانگان خواهد شد. اگر حامل ویزا می خواهد در چین اقامت طولانی تر از مدت زمان اقامت مجاز در ویزا داشته باشد، باید قبل ازپایان مدت اعتبار ویزا از مقامات امنیت عمومی محلی مجاز به تمدید ویزا تقاضای تمدید ویزا نماید.درخواست تمدید ممکن است مورد موافقت واقع نشود.

دارنده ویزای کار (Z) ، ویزا ی دانشجویی(X) ، ویزا ی اقامت دائم (D)، یا ویزا ی روزنامه نگار مقیم (J-1) باید حداکثر تا 30 روز پس از ورود به چین در اماکن امنیتی مورد تایید محلی برای درخواست اجازه ی اقامت اقدام نمایند.نمایندگان سیاسی و دیپلمات ها باید برای درخواست اجازه اقامت به وزارت خارجه مراجعه کنند.

C : بدون نیاز به روادید ورود
شهروندان ایرانی با پاسپورت دیپلماتیک یا خدمت نیازی به دریافت روادید برای ورود به چین ندارند. ( تا 30 روز)
D : مراحل درخواست روادید
مدارک مورد نیاز

1) گذرنامه - پاسپورت اصلی با اعتباری به مدت حداقل 6 ماه دیگر با حداقل سه صفحه خالی .

2) فرم درخواست ویزا – تکمیل و امضا فرم درخواست ویزا از جمهوری خلق چین (V2012A) . وهمچنین تکمیل و امضا فرم درخواست (V2012B تکمیلی) = درصورت درخواست ویزای کار (Z ) و یا مطالعه (X ) ویا اگر شهروند یک کشور ثالث هستید و یا اگر شخص دیگری همراه شما با گذزنامه مشترک متقاضی دریافت ویزا می باشد.

3) عکس – اضافه نمودن دوقطعه عکس رنگی . این عکس باید جدید، از روبرو، در اندازه 33mm x 48mm بدون پوشش سرباشد. (یک عکس به فرم الصاق و عکس دیگر را همراه گذرنامه تحویل بفرمایید.)

E : موارد اضافی و توضیحات ویژه

1) ویزای تجاری ( F )

مدارک زیر مورد نیاز است:

اصل دعوت نامه رسمی که توسط واحد مجاز صادر شده باشد.

2) ویزای توریستی ( L )

درخواست برای ویزای خانواده : اصل دعوت نامه رسمی واحد مجاز، مدارک شغلی ویا گواهی تحصیلی دعوت کننده.

درخواست برای ویزا سفر شخصی : اصل دعوت نامه رسمی از سفر شخصی صادر شده توسط یک واحد مجاز چینی.

درخواست ویزا برای سفر گروه : اصل دعوت نامه رسمی سفر گروهی صادر شده توسط یک واحد مجاز چینی.

3) ویزای کار ( Z )

اصل و کپی از دعوت نامه توسط واحد مجاز، و یا نامه تایید دعوت نامه صادر شده توسط آژانس چینی مجاز، وهمچنین یکی از مدارک زیر:

A : نامه اجازه اشتغال صادر شده توسط وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی چین ؛

B : سند تایید متخصص خارجی صادر شده توسط امور اجرایی دولت در امور کارشناسان خارجی چین ؛

C : دعوت نامه برای عملیات نفتی دریایی در جمهوری خلق چین صادر شده توسط شرکت ملی نفت فلات قاره چین ؛

D : گواهی ثبت دفاتر نمایندگی دائمی شرکت های خارجی در چین صادر شده توسط امور اجرایی دولت در صنعت و تجارت ، یا نامه تایید برای دفاتر نمایندگی دائمی شرکت های خارجی صادر شده توسط ادارات مرتبط تجاری؛

E : نامه تایید شده توسط وزارت فرهنگ چین برای کسانی که برای انجام امور تبلیغاتی اقدام به اخذ ویزا مینمایند.

F : دعوت نامه صادر شده توسط واحد مجاز و یا نامه تایید دعوت نامه صادر شده توسط دفتر امور خارجه از یک استان (منطقه خودمختار، شهرستان).

اعضای خانواده همراه فرد مشغول به کار در چین باید یک دعوت نامه ارسال شده توسط واحد مجاز و یا تأییدیه نامه دعوت صادر شده توسط آژانس چینی مجاز وهمچنین مدارک اثبات خویشاوندی، به عنوان مثال گواهی ازدواج، گواهی تولد و غیره را ارایه دهند، نیازی به ارایه مدارک اشتغال نیست.

Z : دارندگان این ویزا باید برای ارایه درخواست اجازه اقامت ظرف مدت 30 روز پس از ورود به چین در ادارات امنیت عمومی محلی اقدام نمایند.

4) ویزای دائمی روزنامه نگار (ویزای J-1)

– نامه اطلاعیه ویزا صادر شده توسط بخش اطلاعات وزارت امور خارجه چین.

– نامه رسمی صادر شده توسط شرکت رسانه ای متقاضی در چین.

* متقاضیان ویزای J-1 می توانند ضمن تماس با سفارت چین در پیشبرد روش های مربوطه با ما تماس بگیرند.

* دارندگان ویزای J-1 باید برای ارایه درخواست اجازه اقامت ظرف مدت 30 روز پس از ورود به چین در ادارات امنیت عمومی محلی اقدام نمایند.

5) ویزای موقت روزنامه نگاری (ویزای J-2)

– نامه اطلاعیه ویزا صادر شده توسط بخش اطلاعات وزارت امور خارجه چین و یا سازمان های مربوطه مجاز.

– نامه رسمی صادر شده توسط شرکت رسانه ای متقاضی در چین.

* متقاضیان ویزا J-2 می توانند ضمن تماس با سفارت چین در پیشبرد روش های مربوطه با ما تماس بگیرند.

6) ویزای ترانزیت (ویزای G)

– ویزای معتبر از کشور مقصد، و بلیط هواپیمایی مقصد.

* ویزای ترانزیت به طور کلی برای سه ماه اعتبار و اقامت 7 روز صادر میشود مگر در شرایطی استثنا که برای مسئول ویزا در سفارت اثبات شده باشد و به هیچ عنوان برای عبور و مرور مکرر صادر نخواهد شد.

7) ویزای ترانزیت (ویزای G)

– فرم گواهی اقامت دائمی متقاضی تایید شده توسط مقامات اداره امنیت عمومی محلی چین. (متقاضیان می توانند توسط دوستان و یا بستگان خود در چین برای درخواست گواهی اقامت دائم از بخش مدیریت ورود و خروج از اداره محلی امنیت عمومی اقدام نمایند.)

دارندگان ویزای D باید برای ارایه درخواست اجازه اقامت ظرف مدت 30 روز پس از ورود به چین در ادارات امنیت عمومی محلی اقدام نمایند.

8) مدارک بیشتر میتواند در صورت لزوم توسط افسران ویزا مطالبه شود .

– فرم گواهی اقامت دائمی متقاضی تایید شده توسط مقامات اداره امنیت عمومی محلی چین. (متقاضیان می توانند توسط دوستان و یا بستگان خود در چین برای درخواست گواهی اقامت دائم از بخش مدیریت ورود و خروج از اداره محلی امنیت عمومی اقدام نمایند.)

دارندگان ویزای D باید برای ارایه درخواست اجازه اقامت ظرف مدت 30 روز پس از ورود به چین در ادارات امنیت عمومی محلی اقدام نمایند.

H : چگونگی درخواست

1) متقاضی میتواند درخواست خود را از طریق شخص دیگری نیز به سفارت تحویل نماید.

2) در صورت لزوم، متقاضی باید برای مصاحبه و یا تایید امضای روی اسناد مراجعه نماید.

3) تحویل یا ارسال مدارک از طریق پست پذیرفته نخواهند شد.

I : پروسه زمانی

به طور معمول به مدت 4 روز کاری بطول خواهد انجامید.

اکسپرس برای 2-3 روز کاری زمان نیاز دارد.