گوانگجو بهشت تجارت – کانتون فیر – Canton Fair
اکتبر 21, 2016

۱۷ کیلومتری روبروی جزیره شیامن و کوهپایه کوه تیان ما Tianma قرار دارد. این منطقه در واقع ملک شخصی آقای تان کاهکی Tankahkee مربی و رهبر مشهور چینی های خارج بوده است. کمی در مورد معرفی شخصیت او …

جیمئی بخاطر جو آکادمیک ، منظم و مناظر طبیعی که دارد یکی از نقاط گردشگری شیامن به حساب می آید. مهمترین ویژگی این محل تمرکز بر موضوع تحقیق و آموزش است و بهمین خاطر به روستای مطالعه Study Villeje مشهور است. اینجا تنها روستای مطالعه در چین است که توسط تان کاهکی در سال ۱۹۱۳ تاسیس شد و از آن تاریخ تابحال در امر آموزش توسعه زیادی پیدا کرده است. در بخش اعظم از این منطقه انواع مختلف و متفاوتی از مدارس سنتی و مدرن از رده های ابتدایی و بالاتر موجود است. همچنین انواع مجموعه های بی نظیر از اردوگاههای آموزشی و مراکز آموزش عالی در این روستای مطالعه به چشم می خورد که در جای دیگری نمونه ندارد. دانشگاه جیمئی از ترکیب ۵ کالج بوجود آمده و در حال حاضر از مراکز آموزشی فرهنگی شیامن و چین به حساب می آید.

ساختمانهای روستای مطالعه جیمئی که در جلوی ساحل قرار گرفته ترکیبی از سبک های مختف شرقی و غربی است و محیطی آرام و خاصی را بوجود آورده است. در این محل یک بنای یادبود آزادی با ارتفاع ۱۸ متر وجود دارد که در سال ۱۹۵۰ ساخته شده و قبر آقای تان کاهکی در پایین این بنا واقع است. در دو طرف دیواره راهروهای منتهی به این بنا تعداد زیادی کتیبه کنده کاری از آن زمان نصب شده است.

آقای تان کاهکی شخصیتی ساده با سبک زندگی ساده و همراه با قناعتی داشته است. یکی از آرزوی او ساختن محیطی آرام و امن برای مریدانش بوده ، به همین جهت ساخت عمارتی بزرگ را در این منطقه آغاز می کند که یکسال بعد از مرگش به اتمام می رسد. این عمارت که به سبک کاخ های سنتی ساخته شده یکی از دیدنی های جیمئی است. مجسمه ای برنزی از آقای تان کاهکی به عنوان یادبود در این عمارت وجود دارد. در جیمئی پارک ها و باغهای دیگری وجود دارد که عبارتند از : باغ کروکدیل، پارک جیادنگ و برکه قایق اژدها. ورودی این مجموعه ۱۰یوان است.

jimei-xiamen
jimei-xiamen-tourists-area2